Monday, December 14, 2015

Muuseumitunni vaatlus KUMU-s

See on minu esimene muuseumitunni vaatlus KUMU-s - lugusid kunstis "Koit ja Hämarik". Tunnijuht on väga kogenud ja oskab ning teeb oma tööd imetlusväärse virtuoossusega. Ma õpin siit palju.
Õpilasi on palju ja nad on väga aktiivsed, tahavad vastata ja palju rääkida, ajuti väsivad ning vajavad keelamist. Siis jälle esitab tunnijuht neile uue loo ning jälle kuulavad kõik huviga - maha istumine ja järjekordse loo kuulamine rahustab lapsed jälle maha. Tunnijuht on terve tunni aktiivselt lastega ametis – tähelepanu ei kao lastelt hetkeksi, ka nende loovtöö tegemise ajal. 
Hariduskeskuse auditooriumis esitatakse lastele väike videoklipp - 3 korda, esialgu tuletab tunnijut meelde, mida nähti, teiseks - lapsed võivad kõik koos öelda, mida nägid, kolmas kord peab täitsa tasa olema ja ainult kuulama ...videolõigul on tõesti lummav helitaust...kõik lapsed kuulavad ja on vaiksed.
Järgneb loovtöö. Ja igale lapsele on väga oluline, et tunnijuht ka tema töö personaalselt üle vaatab ja kommenteerib, siis saabub rahulolev ilme lapse näole. :)

Mõtteid omale: Lugude jutustamine rahustab ja võlub lapsi. 
No comments:

Post a Comment